header image
Strona główna Inwestycje Budowa biblioteki w Laskowcu rozpoczęta
Budowa biblioteki w Laskowcu rozpoczęta PDF Drukuj Email
Autor (źródło): Marlena Kowalczyk   
czwartek, 20 kwietnia 2023 11:08, 203 odsłon

Prace związane z budową biblioteki w msc. Laskowiec idą pełną parą. Na plac budowy wjechał ciężki sprzęt i weszli pracownicy budowlani. Z dnia na dzień widać postępy robót. Nowo budowana filia biblioteki w miejscowości Laskowiec stanowić będzie centrum dostępu do kultury i wiedzy, umożliwi rozwój i upowszechni wśród mieszkańców czytelnictwo, ale także stanowić będzie centrum integrujące społeczność lokalną oraz stworzy warunki dla zwiększania udziału w kulturze różnych grup wiekowych.

Będzie to wyjątkowy budynek, który będzie miejscem ogólnodostępnym dla mieszkańców. Umożliwi organizowanie zajęć bibliotecznych, edukacyjnych, informatycznych, plastycznych, warsztatów artystycznych i spotkań społeczności wiejskiej.


Poprawiony: czwartek, 20 kwietnia 2023 11:22
 
Wodociągi

Czy wiesz, że...

Małżeństwa z gminy Rzekuń, które przeżyły ze sobą 50 i 25 lat, świętowały jubileusze złotych i srebrnych godów. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Rzekuniu, której przewodniczył Ksiądz Proboszcz Krzysztof Górski. Dalsza część miała miejsce w sali bankietowej, gdzie w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Wójt Gminy Rzekuń dokonał aktu dekoracji medalami "Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie" pary, które od pół wieku trwają przy złożonej sobie przysiędze.

Naszą witrynę przegląda teraz 75 gości