header image
Strona główna Inwestycje Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w Dzbeninie
Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w Dzbeninie PDF Drukuj Email
Autor (źródło): Marlena Kowalczyk   
czwartek, 20 kwietnia 2023 11:23, 224 odsłon

Rozpoczęliśmy IV etap budowy sieci kanalizacji sanitarnej w ul. Długiej w msc. Dzbenin oraz Tobolice. W ramach inwestycji wykonano główną infrastrukturę kanalizacyjną wraz z odnogami do pasa drogowego oraz około 2 metry za granicę pasa drogowego wszystkich dróg bocznych odchodzących od ul. Długiej.

Odnogi do nieruchomości zakończone będą korkami na granicy pasa drogowego i posesji prywatnych.

Projektowana sieć kanalizacji sanitarnej zostanie włączona do istniejącego rurociągu grawitacyjnego do istniejącej studni zlokalizowanej na działce nr 142. Z terenu objętego projektem ścieki będą zbierane systemem grawitacyjnym do przepompowni P1 zlokalizowanej na działce 21/17, skąd dalej rurociągiem tłocznym zostaną skierowane do projektowanego układu grawitacyjnego, a następnie do istniejącej studni.

Inwestycja jest zakrojonym na szeroką skalę przedsięwzięciem gminy o charakterze ekologicznym, które ma szansę w znaczący sposób wpłynąć na poprawę stanu środowiska naturalnego w naszym bezpośrednim otoczeniu. To czystość wód i gleby, a w konsekwencji – także ochrona ludzkiego zdrowia. Dlatego realizujemy szereg tego typu zadań na terenie gminy. W poprzednich etapach wykonano sieć kanalizacji sanitarnej m. in. w ulicach Klonowej, Sosnowej czy Bukowej w Dzbeninie.

Koszt całej inwestycji to 1 834 000,00 zł brutto. Wykonawcą zadania jest spółka STING z Warszawy.

Poprawiony: czwartek, 20 kwietnia 2023 11:26
 
Wodociągi

Czy wiesz, że...


Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości