header image
Strona główna Nasi artyści
Tadeusz Kowalczyk, Rzekuń PDF Drukuj Email
Autor (źródło): Tadeusz Kowalczyk   
piątek, 05 września 2014 08:24

Urodziłem się w Rzekuniu, jestem "rzekuniakiem" z "dziada – pradziada", tu mieszkali moi dziadkowie i rodzice. Ojciec był rolnikiem, matka nauczycielką w tutejszej Szkole Podstawowej. Studiowałem pożarnictwo w Warszawie, pracę zawodową rozpocząłem jako oficer w Lublinie, skończyłem we Wrocławiu. Wróciłem w swoje strony, do "pieleszy", do klimatów jakie tu przeżywałem.

Poprawiony: czwartek, 17 grudnia 2015 11:45
Więcej…
 
Cecylia Kamińska, Rzekuń PDF Drukuj Email
Autor (źródło): Tomasz Majewski   
poniedziałek, 09 maja 2011 15:29

Nazywam się Cecylia Kamińska. Jestem rodowitą Rzekunianką.

Serdecznie wspominam Rzekuń mojego dzieciństwa-czule myślę o ludziach, których pamiętam z tamtego okresu i domach, których już nie ma. Moja przygoda z haftem rozpoczęła się w szkole podstawowej.

Poprawiony: poniedziałek, 09 maja 2011 15:34
Więcej…
 
Aldona Stepnowska, Rzekuń PDF Drukuj Email
Autor (źródło): Aldona Stepnowska   
środa, 20 kwietnia 2011 13:41

Nazywam się Aldona Stepnowska, pochodzę z Ostrołęki, od 13 lat mieszkam w Rzekuniu. Moją pasją, dokąd pamiętam, jest szydełko, z którym nie rozstaję się na krok, nazywam je swoim małym, osobistym komputerkiem. Praca zawodowa pochłania mi zbyt wiele czasu, dlatego też każdą zdobytą w pędzie życia i natłoku spraw codziennych wolną chwilkę poświęcam na swoją pasję, która mnie uspakaja i wycisza, daje trochę oddechu. Zawsze powtarzam, że szydełkuję "między kotletem a ziemniakami... ".

Więcej…
 
Edyta Morawska PDF Drukuj Email
Autor (źródło): Edyta Morawska   
środa, 20 kwietnia 2011 13:01

Jestem nauczycielką w Szkole Podstawowej im. Gen. Józefa Bema w Rzekuniu. Prowadzę zajęcia rewalidacyjno wychowawcze oraz lekcje wychowania fizycznego. Ukończyłam Uniwersytet Warmińsko Mazurski na Wydziale Pedagogiki i Wychowania Artystycznego. Z Rzekuniem związana jestem od 9 lat. W ramach dodatkowych zajęć w 2009 roku założyłam koło artystyczne. Zajęcia mają na celu poznanie różnych technik rękodzieła oraz wzbogacenie kontaktu ze sztuką. Ideą spotkań jest rozwijanie twórczej inicjatywy uczennic, pomysłowości, a przede wszystkim wiary we własne możliwości. Wraz z uczennicami zaadaptowałyśmy puste pomieszczenie znajdujące się w piwnicy szkoły. Stworzyłyśmy własną pracownię, w której spotykamy się raz w tygodniu. Po opanowaniu podstaw szydełkowania uczennice zaczęły robić chusty, opaski na głowę, czapki, bluzki, ozdoby choinkowe, a także biżuterię: kolczyki, pierścionki, bransoletki, broszki w motywach kwiatów. Zajmujemy się również układaniem bukietów z suchych kwiatów, lepieniem z gliny oraz fotografią.

Poprawiony: piątek, 16 grudnia 2011 09:49
Więcej…
 
Agnieszka Minota, Rzekuń PDF Drukuj Email
Autor (źródło): Agnieszka Minota   
piątek, 15 kwietnia 2011 08:26

Agnieszka Minota

Pochodzi z Różana a Rzekunianką jest od września 2010 r.

Przygodę z haftem krzyżykowym zaczęła 12 lat temu w Zielonce, gdzie dłuższy czas mieszkała i pracowała. Od tamtej pory "malowanie igłą" jest jest jedną z jej życiowych pasji. Krzyżykuje więc amatorsko i dla przyjemności wypełniając efektywnie swój wolny czas. Mówi, ze ta pasja dodaje jej "skrzydeł".

Celem wymiany doświadczeń i chęci nauki czegoś nowego z haftującymi z okolic założyła wątek tematyczny na forum mojej-ostrołęki.

Był także czas, że pisała wiersze. Jej największym osiągnięciem w tej dziedzinie jest zajęcie 2 miejsca w Konkursie Literacko-Poetyckim w 2008 roku organizowanym przez Fundację VADE-MECUM im. Sandry Brędowskiej za wiersz "Przysiadł Anioł pod drzewem".

Poprawiony: środa, 06 lutego 2019 12:23
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2
Wodociągi

Czy wiesz, że...

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Zaścianek Mazowsza" ogłosiło nabór wniosków o przyznanie pomocy nr I/2022 oraz nr II/2022 w ramach poddziałania 19.2 "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 na operacje dotyczące Przedsięwzięcia MILA - Miejsca Integracji i Lokalnej Aktywności oraz Start Produkcji i Usług.

Naszą witrynę przegląda teraz 79 gości